Aktuálně

logo EU logo SNCZ logo Krušnohorsky
Ředitelem Destinační agentury Krušnohoří z.s., kterou letos v srpnu založily Karlovarský kraj, Ústecký kraj a Montanregion Krušné hory – Erzgebirge, o.p.s., se stal Štěpán Javůrek. Ve výběrovém řízení, které se konalo ve dvou kolech a přihlásilo se do něj 40 uchazečů, přesvědčil sedmičlennou komisi se širokým zastoupením odborníků detailní koncepcí fungování destinační agentury včetně jejího financování, koordinační role území Krušných hor, ale také zápalem, s nímž prezentoval své plány.
Členy komise pro výběr ředitele Destinační agentury Krušnohoří z.s., byli odborníci na destinační management obou krajů, zástupci samospráv a destinačních agentur, o.p.s. Montanregion Krušné hory – Erzgebirge, o.p.s., a agentury CzechTourism. Definitivní výběr následně potvrdila správní rada Destinační agentury Krušnohoří, z.s. „Důvody, které vedly k absolutní shodě mezi členy komise o vítězství Štěpána Javůrka, jsou jednoznačné. Dokázal představit ucelenou koncepci destinačního managementu celé oblasti Krušných hor, projevil detailní znalost problematiky, zaměřil se i na marketing a propagaci, hospodaření destinační agentury a přeshraniční vztahy, jež jsou zcela klíčové pro vnímání českého a saského Krušnohoří jako jednoho území,“ vysvětlil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Vojtěch Franta.
Podle náměstka hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Řeháka čeká nového ředitele zejména vytvoření struktury nové organizace a po dohodě se správní radou vytyčení jejích základních cílů. Bude nutné oslovit představitele krušnohorských i podkrušnohorských obcí a měst, euroregiony i významné organizace a místní podnikatele a představit jim novou vizi.
Štěpán Javůrek pracoval v manažerských pozicích v oblasti personalistiky, marketingu a obchodu. Od roku 2020 je členem Komise Rady Karlovarského kraje pro UNESCO a cestovní ruch, dále místopředsedou spolku Nadace St. Joachim. Jako spisovatel se zabývá tematikou Krušných hor (např. knihy Chaloupky, Sudetský dům, Nebe nad Perninkem), je autorem historických článků a turistických reportáží, v současnosti pracuje na knize Krušnohorské osudy.

Členové Montanregionu v Česku

Boží Dar Horní Blatná Jáchymov Krupka Loučná pod Klínovcem